Web of Science Core Collection – гігант світового науково-інформаційного простору. Про цей майданчик знає кожен, хто хоча б раз цікавився зарубіжними публікаціями. Якісний, актуальний контент, грамотна політика відбору, більш як столітня історія – все це дає підстави стверджувати про незаперечну авторитетність бази даних.
Тут можна знайти все, що прямо або побічно пов’язане з дослідженнями, патентами, конференціями. Глобалізація в науці – не порожні слова. За допомогою статті ви зрозумієте, яке місце і значимість у БД.
Максимально правильне визначення – найбільша і вагома наукометрична база. Точніше сказати – одна з двох, оскільки ще є її «молодший брат» Scopus. Про масштаби найкраще розкажуть цифри:
Це найстаріша в світі платформа. Вона функціонує з 1961 року, але фактично записи ведуться з далекого 1903 року. Навіть важко уявити, яке це джерело для дослідника.
Правління переходило з рук в руки кілька разів. Найбільш знаковими для компанії стали 2008 і 2016 роки. У першому випадку всі права викупив видавничий та інформаційний гігант Thomson Reuters, у другому – Clarivate Analytics. Таке управлінське рішення призвело до процвітання.
Загальноприйнята назва системи збігається з назвою однієї з баз. Всього в структурі їх чотири:
Масштаби постійно зростають. Інформація на сайті оновлюється щодня.
Веб оф Сайнс дозволяє публікувати наукові статті, тези конференцій та інші праці вченим зі всього світу. Для цього важливо, щоб матеріал відповідав вимогам. Зарубіжні публікації є обов’язковою умовою для допуску до захисту дисертації. У кандидатів наук норма – мінімум одна стаття, у докторів – мінімум 3.
Наявність розміщених на авторитетному майданчику статей враховується при акредитації професорського складу. Це один з інструментів участі в боротьбі за гранти, що істотно підвищує шанси на успіх. Є ще моральна складова – престиж і реалізація автора, його активність публікації, авторитет серед колег.
Третя функція – інформаційна. У базі можна знайти інформацію за статтями, авторам, отримати статистичні та аналітичні дані, ознайомитися з матеріалами конференцій. При написанні дисертацій рекомендується використовувати статті з цього джерела.
На ресурсі є опція виведення звіту про цитування публікацій по групах, до 10 тисяч позиції. Це зручно, наприклад, якщо потрібні відомості по конкретному автору
Опис індексів наукометричної бази починається зі словосполучення Citation Index. А далі вже йдуть приставки:
Видання регулярно переоцінюються і чекають своєї черги. Відсутність або наявність імпакт-фактора не є безумовним.
Контент Web of Science вже на 90% дублюється Скопус, проте істотно домінує за часом охоплення інформації. Ці дві платформи гармонійно доповнюють один одного
Мультидисциплінарний наукометричний ресурс прийнято вважати орієнтованим на природничі науки і точні дисципліни. У порівнянні зі Скопус, де за кількістю переважає гуманітарний напрям, це дійсно так. Однак кардинального розриву між напрямками немає.
У процентному співвідношенні найбільша категорія - точних і фізичних дисциплін, становить близько 35%. 95% матеріалу викладається англійською мовою. Російськомовний контент становить лише 1%.
База цитування вважається найбільш повною. Забезпечується безпрецедентне охоплення суспільних, природничих наук, досліджень в мистецтві. Кількість сукупних записів перевищила 100 мільйонів. Дисципліни - близько 150.
Територіальне охоплення також вражає - від Китаю до Латинської Америки, від Кореї до Росії. У всіх цих точках є регіональні бази.
WoS рецензує журнали в кількості декількох десятків тисяч. Всі вони розподілені по базах, які описані вище. Їх чотири. Знаючи категорію і тематику, простіше зорієнтуватися. Вся інформація доступна на офіційному сайті БД. Тут же потрібно перевірити, чи дійсно журнал все ще індексується.
Набір вкладок в кожній базі є аналогічним - список видань, предметні категорії, пошук, особисті дані автора, рік. Ще один критерій відбору площадки для публікації - квартиль. Навігація досить проста, якщо ви володієте англійською мовою. Враховуйте, що один і той же науковий журнал може належати одночасно до декількох категорій.
Якщо прямі посилання на офіційні сайти видань відсутні, потрібно скористатися опцією Google і використовувати для пошуку точну назву журналу та ISSN. Запобіжні заходи не завадять, оскільки активно розвелися журнали-хижаки.
Важливо! Головним і єдиним джерелом достовірної інформації є website. Тут розміщені актуальні, регулярно оновлювані дані
Без перебільшення, щоб досконало розібратися з системою, потрібно «з'їсти не один пуд солі». Автори компанії «Дегрі-Сервіс» нададуть кваліфіковану консультацію, допоможуть вибрати журнал, написати наукову статтю, підвищити цитованість і навіть виконати публікацію Web of Science «під ключ». Ми співпрацюємо з багатьма редакціями, особисто і неодноразово пройшли процедуру підготовки та розміщення статей. Наш незмінний принцип - задоволені клієнти.
Також вам може бути цікаво:
- Публікація в Web of Science - очікування і реальність
- Співавторство Скопус - особливості та переваги
- Як проходить публікація в Scopus і можливі причини відмови в публікації