Публікація матеріалів різних журналах є невід’ємною частиною наукової діяльності. Про те, щоб опублікувати статтю в журналі, замислюються і ті, хто вже досяг певного рівня і може похвалитися науковим ступенем, і ті, хто лише на початку свого шляху і навчається в аспірантурі. Чим більше статей буде у вченого, тим більше він буде затребуваним, і тим більше людей дізнається про нього. Тут очевидно важливий як кількісний показник, а й якість публікованих матеріалів. Саме тому всі прагнуть до того, щоб потрапити не лише до бази даних свого ВНЗ, а й мати можливість похвалитися тим, що його робота відображається у міжнародній наукометричній базі. Тут, правда, є один нюанс. Останні кілька років – це не просто бажання задовольнити власне его, це вимога міністерства та умова допуску до захисту дисертації, отримання звання тощо.
Варто правда відзначити, що “потрапляння” до бази даних – це теж далеко не все. Про затребуваність вченого та його успішність можна говорити лише тоді, коли такі показники як індекс Хірша, індекс цитованості та імпакт-фактор перебувають на високому рівні.
Взагалі, підготувати матеріал, який буде гідний включення до серйозної бази даних, досить складно. Кожен журнал дорожить своєю репутацією і тому ретельно підходить до відбору текстів для розміщення. Статті, які потрапляють до міжнародних наукометричних баз відрізняються науковою новизною, мають практичну та теоретичну цінність для всього наукового співтовариства (а не для конкретного регіону) і мають бути унікальними настільки, наскільки це можливо. Авторитетні журнали “пропускають” матеріали, які мають відсоток унікальності понад 95%. Люди “в науці” розуміють наскільки це важко щодо реалізації.
Баз даних сьогодні є чимало. Деякі з них відомі представникам однієї галузі знань, а деякі користуються популярністю як у медиків, так і у юристів. Розглянемо найпопулярніші з них.
Ця наукометрична база є сьогодні однією з найпопулярніших. Про те, щоб розмістити статтю в журналі, що індексується Скопус, мріє кожен викладач ВНЗ. Публікація «влітає в копієчку», проте відкриває широкі перспективи для автора. Як ще заявити про себе та знайти співавторів за кордоном? Чи як отримати грант на дослідження від зарубіжних інвесторів?
Тут слова зовсім зайві. Ця наукометрична база даних має найдовшу історію і про неї знає кожен учений, що поважає себе. Вимоги до статей такі ж високі, як і у випадку зі Скопусом. Щоб стаття була прийнята редакцією постаратися доведеться чимало, адже вона повинна мати наукову цінність, відповідати вимогам до робіт такого плану в плані змісту (бути унікальною, не містити плагіату) і правильно оформленою відповідно до індивідуальних вимог видання.
Цей репозиторій відрізняється зручністю використання – у ньому зберігаються всі матеріали, які будь-коли публікувалися автором. Він працює дещо за іншим принципом – вчений самостійно створює профіль у базі та доповнює його статтями, які були опубліковані в журналах категорії “Б” в Україні, а також журналах, які індексуються Скопус або WOS. У профілі також можна встановити автоматичне налаштування, і система “підтягуватиме” матеріали з мережі, пов’язані з ім’ям автора. У системі можна побачити не лише кількість публікацій вченого, а й індекс цитованості та індекс Хірша. Реєстрація профілю та пошук матеріалів у базі є безкоштовними, проте деякі статті у повній версії доступні лише після внесення платежу.
База функціонує вже понад 20 років. У ній містяться ті видання, які працюють прозоро та надають надійні редакторські послуги. Публікація в журналах такого рівня є досить престижним явищем, проте вимагає меншої підготовки, ніж у випадку зі Скопус або WOS.
Це просто унікальна база даних. У ній сьогодні міститься майже 30 мільйонів посилань на різні статті з науки про життя, різноманітні біомедичні публікації та онлайн-книги. Доступ до неї безкоштовний. При цьому вона також містить у собі архів Національної медичної бібліотеки США. Для студентів українських та європейських ВНЗ та їх викладачів – це просто справжня джерело інформації, всі дані в базі знаходяться у відкритому доступі і можуть бути використані для підготовки власних статей та проведення досліджень.
Потрібна наукова праця з інформатики чи математики? Цікавлять препринти з біології, астрономії чи фізики? Тоді це точно сюди. У базі міститься безліч текстів за цими напрямами. Їх можна завантажити безкоштовно та використати для розкриття власного наукового потенціалу.
Платформа є однією з наймасштабніших пошукових систем. У ній зібрано понад 240 мільйонів текстів з різних галузей. Близько 60% документів, які представлені на платформі, знаходяться у відкритому доступі. На платформі реалізований мультимовний пошук (понад 20 мов), тому потрібна публікація, швидше за все, буде знайдена в пару кліків.
Це безкоштовний наукометричний онлайн-сервіс, який використовується для індексації, пошуку великих наукових даних. Система дозволяє створити профіль автора та відстежувати його рейтинг у системі. Принцип роботи системи схожий на наукову соціальну мережу. Єдиний недолік – на сайті відсутній україномовний та російськомовний контент.
База містить велику колекцію матеріалів у галузі медицини. Тексти, які представлені на сайті, охоплюють галузі наук про життя, хімічні науки, морську біологію, біоінженерію та не тільки. Публікації становлять інтерес для фахівців, які здійснюють дослідження у вищезгаданих галузях, а також здійснюють політику в галузі охорони здоров’я чи відповідної освітньої діяльності.
Майданчик корисний як гуманітаріям та медичним працівникам, так і фізикам, та інженерам. На ньому зібрано величезну колекцію текстів з різних розділів науки. Є публікації з платним доступом, є – з безкоштовним. Щомісяця із сайту завантажується кілька мільйонів наукових публікацій – це свідчить про те, що він користується популярністю серед учених з усього світу.
Наукові публікації – основний інструмент у руках вченого, який дозволяє йому заявити про себе та стати відомим у наукових колах. Однак часу в житті дуже часто не вистачає навіть на те, щоб насолодитися дорогоцінними хвилинами з близькими або просто виконати план роботи, передбачений індивідуальним планом викладача на рік. Де взяти час та сили на підготовку наукової статті, яка гідна розміщення в авторитетній базі даних? Не варто забувати ще й про те, що публікації в Скопус чи WoS ще й коштує чимало, тому залишити роботу і просто “піти в науку” точно навряд чи вийде.
Якщо вам не хочеться витрачати свій час на походи в бібліотеки, ознайомлення з інфо аркушами зарубіжних видань та написання тексту статті або його просто немає, тоді залишайте заявку на нашому сайті. Ми із задоволенням підготуємо якісну роботу, яка принесе успіх її автору.
Серед переваг роботи з нашою компанією можна відзначити: доступні ціни на послуги (статті ВАК, Скопус тощо), чітке дотримання обумовлених термінів (що особливо важливо, коли йдеться про підготовку статті для захисту дисертації), високу якість послуг (ніякого плагіату і лише висока унікальність замовленої роботи).
Зазвичай на підготовку якісного матеріалу потрібно близько 4-6 місяців (все залежить від теми та спеціальності) – але це термін, який потрібен тим, хто лише іноді цікавиться цим видом наукової роботи. Нашим авторам знадобиться набагато менше часу.
Точної цифри немає, адже у кожній сфері та темі є свої можливості. Чим більше хороших робіт буде, і чим більше в них буде індекс цитування, тим вищий авторитет буде у вченого. Оптимально публікувати хоча б 2 статті на рік.