Серед усіх нюансів створення та оформлення наукової роботи найбільш складною частиною є складання бібліографії та References. Існує безліч варіантів та форматів, які для цього використовуються – Chicago, MLA, APA, Harvard та інші, коли для нас звичнішим варіантом вважається ДСТУ. У цій статті ми розповімо про стиль Vancouver та його ключові особливості.
Оформлення списку джерел та бібліографії у різних стилях мають деякі загальні нюанси та особливості. Наприклад, їх ріднить відсутність традиційних лапок у вигляді ялинок, що часто застосовуються в українській мові, а також знаку / для поділу авторів. У кожному стилі необхідно вказати інверсійно автора джерела – спочатку прізвище, а потім його ім’я. При цьому джерела, які посилаються на українських авторів, можуть за бажання містити його по батькові, що згадується у вигляді ініціалу.
Стиль Vancouver має такі особливості:
Цей стиль може використовуватися і для оформлення References, і для бібліографії.
Стиль Vancouver найбільше поширений для оформлення списку літератури та виносок у медичних журналах, а також виданнях, які публікують дослідження на тематику точних наук. Беручи за основу оформлення посилань та References у стилі Chicago, можна помітити деякі розбіжності та нюанси. Наприклад, у цьому стилі посилання розташовуються не в алфавітному порядку, як у інших, а безпосередньо у міру того, як вони згадувалися всередині самої статті.
Ще одна відмінність полягає в тому, що в даному стилі не використовуються лапки та виділення курсивом. Назва матеріалів та інші важливі деталі поділяються за допомогою стандартної точки, при цьому велика літера використовується тільки для власних імен та перших літер у реченні.
І остання відмінність між цими стилями – Vancouver не ставить крапку після написання ініціалів автора. А також не застосовуються сполучники у вигляді & та and. При цьому стиль оформлення References вважається найбільш точним і прискіпливим, а тому його активно застосовують для оформлення списку літератури в математичних, фізичних, хімічних та інших матеріалах.
Якщо список літератури, який розташовується в науковій роботі, повинен вмістити всі посилання на використовувані джерела суворо в тому порядку, в якому вони були задіяні при оформленні тексту, то правила оформлення посилань всередині роботи відрізняються.
Цей формат оформлення дозволяє опустити нумерацію всіх посилань та джерел.
Врахуйте і такі правила оформлення посилання на джерело у стилі Vancouver:
Якщо під час оформлення References ви використовуєте цитату, необхідно вказати номер її джерела. При цьому немає потреби вказувати рік публікації, а також дані про автора, що відрізняє цей стиль від інших.
При необхідності стиль Vancouver дозволяє вказувати інші дані, які є важливими при оформленні посилання всередині наукової роботи. До таких може належати сторінка з оригінальної книги, журналу і не тільки, звідки було взято цитату. Для цього наприкінці цитати необхідно встановити надрядковий порядковий номер, а в дужках – сторінку, звідки її було взято.
Якщо ви використовуєте в одному реченні відразу кілька джерел, при оформленні вказується це через кому або за допомогою дефісу, заводячи цифри у звичайні круглі або квадратні дужки.
Оформлення внутрішньотекстових посилань, а також списку літератури – копітка і тривале, непросте заняття, на яке йде дуже багато часу. У цьому будь-яка помилка може критично позначитися на можливості публікації чи оцінці самої статті. Тому ми рекомендуємо замовити оформлення списку літератури у компанії «Дегрі-Сервіс», що гарантує безпомилкове виконання роботи в будь-якому зручному стилі!
Даний формат передбачає відсутність стандартних лапок та курсивного зображення, а також союзних з’єднань.
Джерела в даному стилі розташовуються по порядку їхнього застосування всередині тексту.