Оцінка співробітників, кафедр та цілих університетів щодо результативності їх наукової діяльності проводиться, у тому числі, через Google Scholar. Відслідковується щорічна динаміка індексу Хірша, кількість публікацій, кількість посилань на ці публікації. За допомогою Google як найпотужнішої пошукової системи багато наукометричних баз і фондів проводять оцінку авторів.
Сервіс Google Scholar має великі можливості. Після реєстрації необхідно провести дві категорії робіт:
Важливість, повнота та точність інформації на ресурсі визначає повноту та точність пошуку. Наукометричні бази та фонди підтримки вчених часто орієнтуються на цю інформацію для прийняття рішень щодо вчених, зокрема для вирішення питань щодо отримання грантів.
Переважною особливістю є той факт, що система автоматично оновлює та вносить дані про автора та роботи. У цьому контексті важливо з певною періодичністю оновлювати вручну інформацію. Рекомендується проводити апгрейд та перевіряти інформацію на точність мінімум раз на півроку.
Не можна залишати сторінку в Google Scholar незавершену реєстрацію або не заповнювати профіль статтями. Це негативно позначається на статистиці та пошукових даних.
Алгоритм дій виглядає так:
Комп’ютерна програма в автоматичному режимі проводить оцінку та додавання дат та чисел цитування. На цьому етапі здійснюється експортування, видалення чи зміна наукових статей. Перегляд видалених статей доступний у «кошику». Для цього достатньо натиснути опцію «Ще» та вибрати потрібний пункт на основній сторінці авторського профілю Google Scholar.
На розсуд користувача окремі поля заповнюються латиницею. Так значно спрощується пошук відомостей для колег з-за кордону.
Кількість знайдених статей залежить від того, чи сформульований пошуковий запит. Точність визначає обсяг знайденої інформації. Необхідно ввести точну назву наукової статті, тоді результат буде максимально схожим. За результатами пошуку формується перелік із джерелами, включаючи дисертації, книги та наукові статті, за актуальністю та частотою цитування. Пошуковою системою видається найменування, гіперпосилання на документ та ознайомлювальний фрагмент тексту.
Посилання можуть бути платними та безкоштовними:
Google Scholar пропонує ознайомлення з публікаціями та відомостями не тільки в режимі онлайн, а й у друкованому форматі. Інформація про кількість документів з посиланнями на конкретні публікації доступна під час активації опції «цитується». За однією і тією ж статтею може бути кілька посилань на матеріали за списком результатів.
Якщо потрібні посилання на статті інших авторів, такі дії: активувати опцію «цитувати», вибрати вітчизняний або закордонний стандарт оформлення посилань, та скористатися інформацією із системи обробок бібліографічних списків.
Щоб побачити всі доступні варіанти цитувань, користувачеві пропонується натиснути на значок *.
Сторінки Google Scholar користуються великою популярністю як інформаційне джерело. Його повнота та точність залежить від своєчасності внесення та коригування даних. Ресурс служить одним із інструментів оцінки вчених та їх робіт.
За допомогою Google Scholar конкретизується інформація про те, наскільки результативною є наукова діяльність окремих співробітників ВНЗ, кафедр та цілих університетів. Це актуально, враховуючи, що підсумкові дані щодо річних та проміжних звітів не здатні дати об’єктивну інформацію.
Не піддається сумніву доцільність відстеження щорічної динаміки кількості публікацій, індексу цитування та інших параметрів. Google Scholar багато в чому сприяє цьому процесу, спрощує його та робить доступним.
Професійну допомогу з питань реєстрації профілю, підвищення індексу цитування та підготовки наукових статей ви можете отримати у компанії «Дегрі Сервіс».