Дізнатися, наскільки ефективно працює вчений, можна за кількістю публікацій у наукових журналах та рейтингом цих видань. Наукові статті у зарубіжних авторитетних журналах – не просто данина моді, а нагальна потреба. Особливо це стосується претендентів наукових ступенів і претендентів на вчені звання.
Наукові журнали, включені до міжнародних індексів цитування, – авторитетні майданчики для розміщення статей, які підвищують рівень самореалізації та паралельно виконують вагому практичну роль. Зокрема, закордонні публікації:
Що стосується претендентів вчених ступенів, майбутні професори філософії для доступу до захисту дисертації повинні мати мінімум одну зарубіжну публікацію в журналах WoS, Scopus. Майбутні доктори наук – щонайменше три. Ця цифра незабаром збільшиться до 5 публікацій.
Є в планах звання доцента чи професора? Підвищення кар’єрними сходами? Ніщо так не прикрашає портфоліо вченого, як якісні наукові публікації у рейтингових журналах першого, другого чи хоча б третього квартилю.
Чи знаєте ви, що відсоток відмови від початкових заявок на публікації в журналах WoS та Scopus досягає 85-90? Причина – ігнорування чи незнання вимог конкретного журналу до змісту та оформлення.
Кожен міжнародний журнал, що рецензується, може мати свої вимоги. Вони обов’язкові для ознайомлення та дотримання. Тому перш ніж звернутися до міжнародного видання, потрібно переконатися, що всі пункти дотримані, та перевірити рукопис.
Рекомендується наукову статтю одразу писати під вимоги конкретного зарубіжного журналу. Врахувати всі нюанси легше із чистого аркуша, ніж адаптувати готовий матеріал.
Помилка у виборі журналу – найпоширеніша причина провалу публікації. Перше, з чого потрібно розпочати – зіставити профіль журналу та тему статті. Якщо вони співвідносяться, то можна рухатися далі. Має значення:
Існує поняття ділової репутації журналу. Це видання-одноденка, чи в нього є історія? Перевагу рекомендується віддавати журналам, які публікують статті з найбільшою ймовірністю. Важливі зрозумілі та прозорі вимоги. Нехай навіть складні, але чіткі.
При орієнтуванні наукових журналів Scopus важливо враховувати імпакт-фактори. Щоразу потрібно перевіряти журнал на факт його індексування. Ключові наукометричні бази світу регулярно оновлюють інформацію, тому список змінюється щороку.
Де дізнатися квартиль, характеристики, імпакт-фактор журналу, якщо немає доступу до Scopus та WoS. На ресурсі SJR. Це безкоштовний майданчик зі зрозумілою навігацією. Достатньо ввести назву журналу, і буде доступна корисна інформація.
Єдине достовірне джерело інформації щодо вимог до змісту та оформлення статті, а також редакційної політики – офіційний сайт видання. Саме тут можна знайти актуальну інформацію. Правила оформлення кожного журналу можуть відрізнятися, але є загальні, основоположні принципи. Один із них – складання супровідного листа. Це не повинно бути дублювання наукової статті, а джерело інформації про автора, осіб, які були задіяні в експерименті, інших даних на користь роботи.
Важливо враховувати дозволений журналом спосіб надсилання електронної версії – Latex, docx, doc, rtf. При форматуванні не допускається автоматичне перенесення слів, автоматична нумерація параграфів, подвійні колонки. Важливо приділити особливу увагу оформленню цитувань.
Потрібна грамотна, правильно оформлена та унікальна стаття для розміщення у зарубіжних журналах? Звертайтесь до компанії «Дегрі-Сервіс».