Гранти – вагома, а іноді і єдина фінансова допомога в дослідницькій діяльності. Так уже склалося, що наука не розглядається творцями державного бюджету як першорядна. У цій статті ми розповімо про корисні сайти, фонди та ініціативи, які потенційно можуть стати вашими інвесторами.
Практика показує, що найбільше шансів на фінансування стартапів і наукових напрацювань у таких категорій:
Інформація корисна як вченим, так і активістам, підприємцям-новаторам. Часто ці суб’єкти об’єднують зусилля і створюють команди.
В українських реаліях є п’ять варіантів пошуку:
Зупинимося на них докладніше.
У числі найбільш відомих партнерських фондів, що функціонують на території нашої країни – фонд Конрада Аденауера. Його напрямок співпраці співзвучний з гаслами правової держави – консолідація демократичних інститутів, свобода ЗМІ, побудова громадянського суспільства.
Ще один не менш перспективний варіант для отримання інвестицій – Фонд Фрідріха Наумана за свободу. Напрями охоплюють підтримку економічних реформ і всі питання, пов’язані зі становленням правової держави.
Третій популярний і реальний партнерський фонд названий на честь Фрідріха Еберта. Актуальні напрями співпраці – соціальний діалог, трудові правовідносини, європейська інтеграція.
Що стосується популярних і корисних Інтернет майданчиків, пропонуємо звернути увагу на такі сайти, як civicua.org, biggggidea.com, gurt.org.ua. На них регулярно виставляються і оновлюються кращі грантові заявки по країні і не тільки.
На особливу увагу заслуговує діяльність посольства іноземних держав: США, Франції, Канади. Користується популярністю і дає свої результати на підтримку вчених програма малих грантів Посольства Польщі в Україні, а також проект розвитку співпраці і сприяння демократії Посольства Литви в Україні.
Ці структури і їх проекти відображають зацікавленість в стартапи і напрацювання, спрямовані на інтеграцію країни в європейський простір, удосконалення регіональної співпраці.
З точки зору пошуку фінансових та освітніх можливостей будуть корисні такі інформаційні ресурси: Mladi! Nfo; U.S-Ukraine Foundation, United Nations Global Compact.
Вибір організації залежить від сфери діяльності та напрямки дослідження. Важливо потрапити «в яблучко», тобто вибрати варіант, з яким все збігається як у пазлі. Пропонуємо звернути увагу на такі організації і їх грантові програми:
Ще один варіант допомоги молодим вченим - організації безкоштовних освітніх програм. Наприклад, в 2020 році діє програма безкоштовної вищої освіти для людей з інвалідністю в Академії праці, соціальних відносин і туризму. Висновок - стукайте, і відчинять, шукайте і знайдете. Головне - діяти.
Регулярно проводяться конкурси. Наприклад, у вересні 2020 року відбувався прийом заявок на участь у конкурсі наукових і дослідницьких видань «відкрита наука, розвиток і інноваційні технології».
Важливо постійно моніторити ситуацію і знайомитися з заявками. У більшості фондів і організацій передбачена подача заявок раз в 3 місяці, але є винятки. Пильність допоможе не упустити вдалий шанс.
Майбутні грантоотримувачі повинні уважно ставитися до заповнення заявок. Дивіться на співпрацю з перспективою тривалих відносин. Зарекомендуйте себе з перших хвилин найкращим чином. Це означає, що помилок, неточностей в заявках бути не повинно.
Орієнтуйтеся на фокус і завдання грантодателя. Навіть найкраща наукова робота, яка не відповідає запитам інвестора, може залишитися без фінансової підтримки. І найголовніше, пам'ятайте, що за грантові гроші доведеться відзвітувати до копійки. Сприймайте це як можливість розвиватися в обраному напрямку, а не просто «проїдати» ресурс.
З будь-якої наукової та дослідницької діяльності вам допоможе компанія «Дегрі Сервіс». Успіхів!
Цікаві статті по темі:
- Що таке академічна доброчесність?
- Як змінити наукового керівника в аспірантурі?
- Порядок вступу до докторантури
- Як скласти кандидатський мінімум?
- Хто такий доцент?