Наука охоплюється тенденцією глобалізації і об’єднує науковців з усіх куточків землі. Для того щоб автори були грамотно представлені на міжнародній арені, а інформація про них була доступною і правдивою, розроблена система персональної ідентифікації ORCID. Вона продовжує вдосконалюватися, але вже сьогодні довела ефективність і спростила багато процесів.
ORCID – це популярна міжнародна система, за допомогою якої проводиться персональна ідентифікація авторів. Вона функціонує за рахунок присвоєння унікальних кодів вченим – ORCID iD, що представляють собою неповторну цифрову комбінацію з 16 пунктів.
Такий формат має велике значення. Міжнародні бази даних відрізняються неймовірною масштабністю контенту. В мільйонних записах потрібно знайти відповідний матеріал і автора. Саме універсальні коди дозволяють з максимальною точністю ідентифікувати вченого, приналежність йому конкретних творів і робіт.
Крім однозначності ідентифікації ORCID допомагає боротися з таким негативним явищем, як багатопрофільність одного учасника. Кілька акаунтів розосереджують увагу, заважають пошуку і, звичайно ж, шкодять статистиці. «Підв’язка» всіх даних до одного коду розвантажує інформаційний майданчик і спрощує завдання пошуку.
Додаткові функції:
На сьогоднішній день система дозволяє імпортувати роботи й іншу інформацію про авторів з наукометричних баз даних Scopus і WoS. Для цієї мети є опція прив’язки внутрішніх ідентифікаторів майданчиків – Scopus Author ID і ResearcherID відповідно.
В майбутньому планується розширення можливостей в цій частині. Зараз всю іншу інформацію, якої немає на цих ресурсах, можна внести в ручному режимі. Тобто по суті, автор створює своє реальне портфоліо і коротку ввідну, по якій його бачитимуть в науковому світі всі бажаючі.
Головне завдання ORCID – спростити і впорядкувати облік, пошук, інформаційний банк даних, а також виключити проблеми ідентифікації і вплинути (хоч і побічно) на чистоту і правдивість показника цитування по всім авторам.
Для того щоб підрахунок показників по наукових базах даних був максимально точним і правильним, у автора повинен бути один профіль з прив'язаними публікаціями і цитуванням. Саме з цією метою проводиться реєстрація в ORCID і присвоюється унікальний код ORCID ID
Увійти в систему потрібно через офіційний сайт orcid.org. Це відправна точка для всіх подальших дій. Далі послідовність така:
2. Провести реєстрацію шляхом заповнення порожніх полів. Вказується:
3. Визначити рівні приватності - особистий, обмежений, загальнодоступний.
4. Проставити позначки, чи потрібно надсилати повідомлення на електронну скриньку про те, що змінений обліковий запис автора в ORCID.
5. Проставити позначки про необхідність інформування про важливі новини платформи, анонсовані зміни і події, що відбуваються.
6. Підтвердити згоду на пропоновані умови політики конфіденційності та користування ресурсом, в тому числі з умовами доступу для комерційного використання.
7. Перевірити правильність відомостей в заповнених полях.
8. Натиснути кнопку «Register», щоб завершити реєстрацію.
Після цього автору присвоюється особистий, унікальний ORCID iD у вигляді коду з 16 цифр. Відкривається доступ для переходу на сторінку профілю. Персональний номер можна спостерігати на лівій панелі під ім'ям автора.
Надалі профіль дозволено коригувати в ручному режимі або налаштувати автоматичне підтягування даних з реферативних баз. Поки така опція доступна для публікацій Scopus, WoS
Інтерфейс сайту досить простий і зрозумілий. При необхідності, можна змінити мову введення. Надалі профіль дозволено коригувати. Вищезазначений перелік даних є обов'язковим, але не вичерпним. Для більшої інформативності можна вказати місце роботи, вектори дослідження, освіту автора і навіть перерахувати ключові слова дослідження.
Виникли труднощі з публікацією або залишилися питання? У компанії «Дегрі-Сервіс» вам нададуть допомогу в усіх напрямках, пов'язаних з написанням і підготовкою наукових праць і всіма пов'язаними процесами.