У колі вчених майданчик Zenodo набуває великої популярності. Це пояснюється зручністю сервісу, можливістю завантажувати власні дослідження та функціонуванням у рамках європейської програми OpenAIRE, за підтримки якої сховище було створено. Реєстрація не буде зайвою. Як її пройти – поговоримо у цій статті.
Що дозволяє робити Zenodo?
Сховище відкритого доступу загального призначення – максимально точно можна охарактеризувати платформу Zenodo. Вона відкриває для автора широкі перспективи та можливості, такі як:
- Завантаження досліджень за будь-якими напрямками та профілями, незалежно від результату наукової праці.
- Моніторинг кількості завантажень та переглядів.
- Створення та керування власної колекції файлів.
- Ефективне керування ЦЕРН.
- Упорядкування та консолідація великої кількості матеріалу.
- Завантаження документів, набір даних, програмних кодів та великого обсягу іншої інформації.
- Вибір типу ліцензії та рівня доступу до файлів.
- Надійна система зберігання даних.
Zenodo забезпечує зберігання інформації та відомостей у тій самій хмарній інфраструктурі, яка використовується для даних Великого адронного коллайдера.
Як зареєструватись на Zenodo?
Якщо послідовно дотримуватися нижченаведених кроків, проблем з реєстрацією не виникне:
- Відкрити веб-сайт Zenodo.org. Натиснути на Sing up у верхньому правому куті основної сторінки.
- Введіть потрібні дані в полях профілю та натисніть Sing up. Пам’ятайте, що для реєстрації можна скористатися профілем ORCID або GitHub. Далі підтвердити позначкою позначку «Я не робот».
- Натиснути опцію Upload. Вона розташована у верхній частині панелі на екрані. Далі натиснути на зелений значок New Upload, зверху праворуч, щоб розпочати завантаження.
- Вибрати файли для завантаження, натиснувши choose files. Якщо потрібні файли раніше були опубліковані, їх можна знайти на ресурсі видання, в якому вони були надруковані. Натисніть кнопку Start Upload.
Назва наукової статті або файлу має бути коректною. Ця інформація доступна для перегляду всіма користувачами та використовується під час пошуку. Рекомендується, щоб назва статті та назва файлу документа для статті повністю співпадали.
- Введіть метадані документа. Їх, наприклад, можна переглянути на сайті видання, в якому вони опубліковані.
- Введіть назву документа в рядок Title. Вказати DOI у форматі 10.хххх/ххх та дату публікації. Зазвичай така інформація доступна у файлі документа.
- Заповнити інформацію про авторів та співавторів з акцентом на те, що для кожного автора передбачено окреме поле. Щоб додати наступного автора, потрібно натиснути Add another author. Вказати місце роботи кожного з авторів.
Рекомендується заповнити пункт із ORCID автора. Це не обов’язкове поле, але воно відіграє вагому роль у формуванні рейтингу автора, буде корисно вченим, які мають намір вивчати матеріал, дозволить ознайомитись з іншими авторськими роботами.
- Додати інструкцію, вказати мову документа. Вказати ключові слова (3-5 слів або словосполучень) з огляду на те, що для кожного з них передбачено окреме поле.
- Вибрати рівень доступу до статті. Таку інформацію можна отримати на сайті видання, ліцензійному договорі або на сторінці статті.
- Вибрати ліцензію, на яку поширюється матеріал. Для цього слід зайти на сайт видавця. Якщо матеріал раніше не опубліковано, ви можете самостійно вибрати ліцензію з наявних варіантів.
- Видалити поле із грантом, якщо його немає. Додати джерела літератури – кожен у окреме поле. Заповнити інформацію про журнал.
- Завершальний крок – натиснути опцію Save та Publish.
Потрібна допомога у підготовці роботи?
Внести зміни та відкоригувати метадані в подальшому не можна. Тому перед натисканням кнопки Understand важливо уважно перевірити всю інформацію. Zenodo зручний тим, що можна побачити кількість завантажень та переглядів документів.
При виникненні питань або труднощів із реєстрацією, додаванням дослідження на Zenodo або загалом під час написання наукових статей звертайтеся до компанії «Дегрі Сервіс». Досвід та кваліфікація наших авторів дозволять упоратися з будь-якими труднощами.