Недооцінка значущості введення стає причиною неприємностей з дисертаціями. Чому? Це візитна картка наукової праці, за якої формується враження про автора і його дослідження. Дотримання структури, вимог до змісту й оформлення, принципу грамотності дозволить уникнути помилок і наблизити захист.
Перша і головна інформація про дослідження береться зі вступу. Це лаконічний виклад суті і концепції. Мета вступної частини – ознайомити, зорієнтувати, задати вектор і межі.
За допомогою цієї частини дисертації читачі отримують інформацію про ключові характеристики роботи. Стають зрозумілими цілі, завдання, способи їх досягнення і, найголовніше, саме у вступі окреслюється гіпотеза.
Вступна частина формує позитивну думку, створює імідж дисертації, допомагає з перших абзаців донести ідею і переконати, що обрана тема актуальна, передбачає глибоке вивчення проблематики та пошук шляхів вирішення. Тобто введення допомагає здобувачеві продемонструвати, яка робота, як і для чого їм проведена.
Вступ до дисертації не повинен займати більше 10% всього тексту дослідження. ВАК не пред’являє спеціальних вимог до наповнення і оформлення саме цієї частини роботи. Отже, потрібно орієнтуватися на загальні норми до всієї дисертації.
Введення повинно бути:
Крім того, вступ обов’язково повинен відповідати всій дисертації, а не сприйматися як окремий фрагмент.
Введення найкраще писати після завершення роботи над основними розділами. Це дозволить уникнути смислових помилок і відобразити всі головні аспекти.
Вступна частина дисертації умовно поділяється на кілька фрагментів, кожен з яких несе смислове навантаження з основних елементів дослідження. Всього виділяється 10 пунктів:
На захисті дисертації прийнято висловлювати подяки. Всупереч поширеній думці, вони не повинні зазначатися у вступі крім випадків, коли мова йде про НДІ, дослідних лабораторіях та наукового керівника, які допомогли з експериментами. Для цього відводиться останній абзац введення.
Особливе значення має такий аспект, як апробація результатів. Претенденти на момент захисту повинні продемонструвати докази подання своїх результатів науковому співтовариству.
Одним з найпоширеніших варіантів є наукові статті. У майбутнього кандидата наук повинно бути мінімум три публікації, одна з яких – у міжнародному виданні. У претендента на ступінь доктора наук – 15 публікацій наукових статей, п'ята частина яких розміщена в міжнародних журналах.
Також апробація включає участь у таких форматах, як семінари, обговорення на кафедрі, симпозіуми, конференції. Головна мета – представити результати робіт колегам і науковій громадськості.
Обов'язковий акцент у введенні робиться на обґрунтованості та достовірності. Інструментами і доказами правильності вибору служить впровадження результатів на практиці, патенти, публікації висновків, всебічність аналізів джерел, комплексний підхід.
Для обґрунтування й доказу достовірності автор повинен враховувати всі фактори при використанні математичних моделей, демонструвати адекватність застосовуваних методів щодо поставлених цілей і завдань.
Корисно! Опис наукової новизни у вступі зводиться до відповіді на три питання: Що зроблено автором? Чим дисертація відрізняється від інших? Що дозволить досягти результату?
Грамотний підхід до написання дисертації, і введення у тому числі, багато в чому є запорукою успіху. Універсальних правил, які ідеально підходять в будь-якому випадку, немає і бути не може. Це обумовлено різними тематиками, підходами і авторським баченням. Але є поради, які точно зайвими не будуть:
Важливий аспект – введення має абсолютно співвідноситися з іншими структурними частинами дисертації. Це стосується змісту, логічної послідовності, стилю, загальної концепції. Не можна допускати розрізненості та відособленості цього розділу.
Компанія «Дегрі Сервіс» пропонує написати на замовлення вступ дисертації, дослідження в форматі «під ключ» та інші наукові роботи. Ми знаємо, як привести замовника до успішного захисту. Гарантуємо якість і повний супровід.
Цікаві статті по темі:
- Висновки у дисертації
- Теоретична і практична значущість дисертації
- Актуальність в дисертації
- План дисертації і огляд літератури
- Гіпотеза в дисертації